NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Jak wygląda procedura podania kroplówki?
Podanie kroplówki rozpoczyna się od zebrania od pacjenta wywiadu medycznego. Po ocenie potrzeb pacjenta oraz jego oczekiwań dokonujemy wyboru odpowiedniej kroplówki. Po wypełnieniu przez pacjenta oświadczenia i zgody na zabieg przechodzimy do części zabiegowej gdzie zakłada się wenflon i następuje podłączenie kroplówki.

Jak długo trwa podawanie kroplówki?
Sam proces podawania kroplówki trwa około 30 minut. Jest to zależne od rozmiaru wenflonu, który zostaje wybrany indywidualnie dla pacjenta.

Kto podaje kroplówki?
W Centrum witaminowym kroplówki podawane są przez wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny.

Jak często stosować kroplówki witaminowe?
Częstotliwość podawania kroplówek ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Zależna jest od niedoborów w organizmie oraz oczekiwań pacjenta. Najczęściej zaleca się przyjmowanie kroplówki raz w tygodniu przez okres 2 miesięcy, jednakże poleca się kroplówki nawet od czasu do czasu jako zastrzyk odświeżająco – energetyczny na przykład przed uroczystością czy ważnym spotkaniem. Jednorazowe podanie kroplówki pozwala poczuć się lepiej po ciężkim i pracowitym dniu i stanowi ogromny krok do przodu w drodze do zdrowia.

Czy podanie kroplówki jest bolesne?
Podanie kroplówki poprzedza założenie wenflonu , jest to uczucie podobne do tego, jakie występuje przy pobieraniu krwi w laboratorium. Sam proces wkłucia trwa kilka sekund. Dla każdego pacjenta indywidualnie dobieramy rozmiar wenflonu i robimy wszystko, żeby ograniczyć dyskomfort z tym związany do minimum.

Czy po podaniu kroplówki mogę wrócić do pracy?
Tak.
Nie ma żadnych przeciwskazań, praktycznie od razu po zakończeniu podawania kroplówki można wrócić do aktywności zawodowej.

Masz dodatkowe pytania?
Nasz personel medyczny chętnie udzieli odpowiedzi. Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 720 994 839, adresem mailowy centrum.witaminowe@gmail.com lub osobiście w gabinecie przy ul. Na Szańcach 11A (Vasomed) w Poznaniu.